Naar de inhoud
Petitie

Oproep en petitie voor het broekbos aan de Foksweg

In mei 2024 riep Stichting Behoud Twents Landschap op om het broekbos aan de Foksweg in Denekamp te behouden. De gemeente Dinkelland onderzocht de locatie voor bebouwing. De petitie Behoud Broekbos kreeg 1.420 ondertekeningen. Op 14 mei 2024 schrapte de gemeente de locatie aan de Foksweg.

Broekbos langs de Foksweg in Denekamp

Waarom het broekbos waardevol is

Het broekbos staat al sinds 1920 op de kaart, als Bögelskamp. Bij veldonderzoek van de stichting werden kenmerkende soorten gevonden zoals tweestijlige meidoorn, bergvlier, inlandse vogelkers, zwarte populier, zwarte els, framboos, bosanemoon, witte klaverzuring en speenkruid. Het bos hoort ecologisch en hydrologisch bij het stroomgebied van de Dinkel. Volgens de stichting is het bij gedeeltelijke kap qua waterhuishouding en biodiversiteit niet meer te herstellen.

De stichting wees op het collegeakkoord 2022-2026 van de gemeente, waarin staat dat de gemeente aandacht heeft voor biodiversiteit en klimaatadaptatie. Ook vroeg de stichting aandacht voor het pad door het broekbos, dat eind 2023 als bospad werd geopend en later werd verbreed.

Verbreed pad door het broekbos aan de Foksweg

Namens Stichting Behoud Twents Landschap: Chris van Benthem en Moniek Klister.

Documenten

Naar de standpunten

Scroll naar boven